Dyfuzory olejków eterycznych – jaka jest różnica i co działa najlepiej?

blog

Dyfuzory olejków eterycznych odgrywają ogromną rolę w aromaterapii. Na rynku jest wiele różnych typów i wszystkie działają inaczej. Wybór jednego z nich naprawdę zależy od tego, jakiego rodzaju dyfuzora szukasz i ile chcesz wydać. Poniżej przedstawiamy różne rodzaje dostępnych dyfuzorów olejków eterycznych i ich ofertę.

Pierścienie lamp to jeden z rodzajów dyfuzorów olejków eterycznych, które są bardzo niedrogie. Jest to pierścień wykonany z terakoty, który umieszcza się na żarówce. Pierścień trzyma olejek eteryczny, a żarówka podgrzewa go i rozprasza w powietrzu. Jest bardzo łatwy w użyciu, ale kilka wad polega na tym, że jeśli olej dostanie się do żarówki, może ją zepsuć. A także ciepło zmniejsza niektóre terapeutyczne korzyści oleju.

Innym rodzajem dyfuzorów olejków eterycznych są dyfuzory gliniane. Są one również bardzo niedrogie i nie trzeba ich podłączać ani używać baterii. Występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Zasadniczo olejek eteryczny wlewa się do środka glinianego dyfuzora i zamyka korkiem. Garnek pochłania olej i rozprowadza go w powietrzu. Możesz dostosować intensywność aromatu, dodając mniej lub więcej oleju. Są bardzo łatwe w użyciu dyfuzor do olejków eterycznych ale główną wadą jest to, że ciężko utrzymać spójny aromat w okolicy. Zazwyczaj jest najsilniejszy po pierwszym nałożeniu, a następnie słabnie w miarę upływu czasu.

Jeszcze jednym rodzajem dyfuzorów olejków eterycznych są dyfuzory świecowe. Są one zwykle wykonane z materiału ceramicznego lub metalu. Składają się z miski lub tacy, które są podgrzewane lampką do herbaty lub świeczką, aby rozproszyć zapach oleju w pomieszczeniu. Istnieje wiele odmian do wyboru, od niedrogich po inne, które są bardzo fantazyjne i kosztują nieco więcej. Są bardzo łatwe w użyciu, ale ich wadą jest to, że świece mogą stanowić zagrożenie pożarowe, obszar, do którego olej jest dyfundowany, jest nieco ograniczony, a ciepło ma tendencję do zmniejszania terapeutycznych korzyści oleju.

Innym popularnym rodzajem dyfuzorów olejków eterycznych, które są również proste w użyciu i dobrze działają, są dyfuzory wentylatorowe. Występują w wielu odmianach. Używają one wentylatora, który przedmuchuje powietrze przez tacę na olej lub wkładkę chłonną, aby rozprowadzić aromat po całym pomieszczeniu. Ważne jest, aby dobrać nawiewnik do wielkości pomieszczenia. Do małego pomieszczenia potrzebny jest mały dyfuzor lub większy do większej powierzchni. Dyfuzory wentylatorów muszą być podłączone, a przenośne zasilane bateriami. Możesz nawet dostać jeden do swojego samochodu. Nie wpływają one w żaden sposób na korzyści terapeutyczne i działają dobrze. Jedyną wadą jest to, że niektóre modele mogą być głośne, a niektóre używają jednorazowych wkładek chłonnych, więc należy je wymienić.

Leave a Reply

Your email address will not be published.